Mesafeli Satış Sözleşmesi

MESAFELİ SATIŞ SÖZLEŞMESİ

1. TARAFLAR

1.1. Satıcı:

  • Unvan: Egem Lojistik
  • Adres: Çamçeşme Mah. Aydınlı Cad. Türkbeyi Sok. No:12 D:5 Pendik/İSTANBUL
  • Telefon: +90 123 456 78 90
  • E-posta: iletisim@egemlojistik.com

1.2. Alıcı:

  • [Üye kayıt formunda belirtilen bilgiler]

Bu Sözleşme, Alıcı’nın www.egemlojistik.com web sitesi üzerinden elektronik ortamda sipariş vererek Satıcı’dan ürün/hizmet satın almasıyla taraflar arasında akdedilmiştir.

2. SÖZLEŞMENİN KONUSU

İşbu Sözleşme, Alıcı’nın Satıcı’ya ait www.egemlojistik.com web sitesinden elektronik ortamda sipariş verdiği ürün/hizmetlerin satışı ve teslimi ile ilgili olarak 6502 sayılı Tüketicinin Korunması Hakkında Kanun ve Mesafeli Sözleşmelere Dair Yönetmelik hükümleri gereğince tarafların hak ve yükümlülüklerini belirler.

3. ÜRÜN BİLGİLERİ

  • Ürünlerin cinsi ve türü, miktarı, marka/modeli, rengi ve tüm vergiler dahil satış bedeli ve ödeme şekli, siparişin sonlandırılmasından önce Alıcı’ya bildirilen bilgilerden oluşmaktadır.

4. GENEL HÜKÜMLER

4.1. Alıcı, www.egemlojistik.com web sitesinde sözleşme konusu ürün/hizmetlerin temel nitelikleri, satış fiyatı, ödeme şekli ve teslimat bilgilerini okuyup bilgi sahibi olduğunu ve elektronik ortamda gerekli teyidi verdiğini kabul eder.

4.2. Sözleşme konusu ürün/hizmet, yasal 30 günlük süreyi aşmamak koşulu ile her bir ürün/hizmet için Alıcı’nın yerleşim yerinin uzaklığına bağlı olarak web sitesinde belirtilen süre içinde Alıcı veya gösterdiği adresteki kişi/kuruluşa teslim edilir.

4.3. Sözleşme konusu ürün/hizmet, Alıcı’dan başka bir kişi/kuruluşa teslim edilecekse, teslim edilecek kişi/kuruluşun teslimatı kabul etmemesinden Satıcı sorumlu tutulamaz.

4.4. Satıcı, sözleşme konusu ürün/hizmeti eksiksiz, siparişte belirtilen niteliklere uygun ve varsa garanti belgeleri ve kullanım kılavuzları ile teslim etmeyi kabul ve taahhüt eder.

4.5. Sözleşme konusu ürün/hizmetin teslimatı için işbu Sözleşme’nin Alıcı tarafından elektronik ortamda onaylanmış olması ve bedelinin Alıcı’nın tercih ettiği ödeme şekli ile ödenmiş olması şarttır. Herhangi bir nedenle ürün/hizmet bedeli ödenmez veya banka kayıtlarında iptal edilir ise, Satıcı ürün/hizmet teslim yükümlülüğünden kurtulmuş kabul edilir.

4.6. Ürün/hizmetin tesliminden sonra Alıcı’ya ait kredi kartının Alıcı’nın kusurundan kaynaklanmayan bir şekilde yetkisiz kişilerce haksız veya hukuka aykırı olarak kullanılması nedeni ile ilgili banka veya finans kuruluşunun ürün/hizmet bedelini Satıcı’ya ödememesi halinde, Alıcı’nın kendisine teslim edilmiş olması kaydıyla ürün/hizmeti 3 gün içinde Satıcı’ya göndermesi zorunludur. Bu takdirde nakliye giderleri Alıcı’ya aittir.

5. CAYMA HAKKI

5.1. Alıcı, sözleşme konusu ürünün kendisine veya gösterdiği adresteki kişi/kuruluşa teslim tarihinden itibaren 14 gün içinde cayma hakkına sahiptir. Cayma hakkının kullanılması için bu süre içinde Satıcı’ya e-posta veya telefon ile bildirimde bulunulması ve ürünün kullanılmamış, ambalajının bozulmamış ve tekrar satılabilir durumda olması şarttır.

5.2. Cayma hakkının kullanılması halinde, Alıcı, cayma hakkını kullandığına dair bildirimi yaptığı tarihten itibaren 10 gün içinde ürünü Satıcı’ya iade etmek zorundadır.

5.3. Cayma hakkı kapsamında iade edilen ürünün kargo bedeli Alıcı’ya aittir.

5.4. Cayma hakkının kullanılması durumunda, 14 gün içinde ürün bedeli Alıcı’ya iade edilir.

6. UYUŞMAZLIKLARIN ÇÖZÜMÜ

İşbu Sözleşme’nin uygulanmasında, Tüketici Hakem Heyetleri ile Tüketici Mahkemeleri yetkilidir. Alıcı, şikayet ve itirazları konusunda başvurularını, Tüketici Mahkemeleri’ne veya Tüketici Hakem Heyetleri’ne yapabilir.

7. YÜRÜRLÜK

Alıcı, www.egemlojistik.com web sitesi üzerinden sipariş verdiğinde işbu Sözleşme’nin tüm koşullarını kabul etmiş sayılır. Satıcı, siparişin onaylanmasından önce Alıcı tarafından kabul edilen işbu Sözleşme’nin bir nüshasını Alıcı’ya e-posta yoluyla gönderir.

8. İLETİŞİM BİLGİLERİ

  • Satıcı: Egem Lojistik
  • Adres: Çamçeşme Mah. Aydınlı Cad. Türkbeyi Sok. No:12 D:5 Pendik/İSTANBUL
  • Telefon: +90 530 060 80 58
  • E-posta: iletisim@egemlojistik.com
0
Sepetiniz (0 ürün)